Oyun Kurucu Değişti, Çıta Yükseldi

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri ile Oyuncakçılar Derneği (OYDER) güçlerini birleştirdi. 15 yıldır OYDER tarafından desteklenen İstanbul Oyuncak Fuarı bu yıl ilk kez TÜYAP iş birliği ile 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. İstanbul Oyuncak Fuarı 2018’in, iş birliği ile hedefleri de yükseltildi. OYDER Başkanı Yakup Kireçci, Oyuncak Fuarı’nın 15’incisini, TÜYAP ile ise ilkini düzenlediklerini söyleyerek, “Hem katılımcı hem iş hacmi olarak şimdiye kadar ki en büyük fuarımızı gerçekleştireceğiz. TÜYAP’ın desteği ile Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Rusya’nın içinde bulunduğu bölgenin en büyük fuarı olacağız. Avrupa’da da ikinciliğe yükseleceğiz” dedi.
 
Oyuncak robotlar şov yapacak
Oyuncak sektöründe geçen yıl Anadolu da 5 satış etkinliği düzenlendiğini anlatan Kireçci, “Onlar satışa odaklı fuarlar. İstanbul Oyuncak Fuarı ise ihtisas fuarı olarak öne çıkıyor. Fuarımızda oyuncaktaki son teknoloji yenilikleri görücüye çıkacak, oyuncak robotların şovlarını izleyeceğiz. 100 binlerce dolarlık iş bağlantıları yapılacak” diye konuştu.
 
Dünya ile rekabet edebilecek
Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy ise, “Oyuncak sektörünün bugüne kadar ihtiyaç duyduğu kaliteli hizmet anlayışı ve hedef odaklı yürütülen pazarlama faaliyetleri ile fuarı zirveye taşıyacağız” dedi. Ulusoy, hedeflerinin bir iki yıl içinde fuarı dünyanın önde gelen fuarları ile rekabet edebilecek konuma ulaştırmak olduğunu vurguladı.
 
130 katılımcı firma, 10 bin ziyaretçi
Fuarda, peluşlardan yapbozlara, tahta oyuncaklardan dış mekan ürünlerine, zeka geliştirici oyuncaklardan robotlara akla gelen tüm oyuncak ürünleri sergilenecek. 2 salonda 10 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek fuara; Adel, Dolu Oyuncak, Dede Oyuncak, Pilsan, Neco, Adore Oyuncak, Armağan Oyuncak’ın aralarında bulunduğu 130 firma katılacak. Ayrıca TÜYAP’ın yurt dışındaki 6 ofisi, 26 ülkedeki temsilcilik ağı ile yoğun bir tanıtım çalışması yapılarak, yabancı firma katılımı en üst düzeye çıkarılacak. Anadolu’dan gelen 600 katılımcı firma ise, iki gece TÜYAP ve OYDER tarafından ağırlanacak. Fuara 10 bin profesyonel ziyaretçi bekleniyor.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN